Recenze fotoknihy Saal-Digital - bkfoto

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Recenze fotoknihy Saal-Digital

Recenze fotoknihy Saal-Digital


Příprava fotoknihy

Na webových stránkách Saal-Digital je možno se zorientovat velmi rychle. V prvním kroku je potřeba stáhnout program pro zpracování fotoknihy. Provedení instalace je bezproblémové a zanedlouho je možno se pustit do práce. Volba počtu stran, provedení a rozměru je pro začátek klíčová. Nejdříve musíme rozhodnout jak by měla fotokniha vypadat a jaké rozměry snímků máme k dispozici. Pro krajinářské fotografie se bude jistě hodit delší a užší provedení, pro svatební fotoknihy bude lépe vyhovovat formát orientovaný spíše na výšku. Rozhodl jsem se vytvořit fotoknihu se snímky zimních Beskyd. Jelikož mám k dispozici množství panoramatických snímků, širší formát byl jasnou volbou. Obzvláště pokud chceme použít panorama přes obě strany.

Při výběru obálky máme rovněž možnost vybrat z vícero variant. Tvrdá, měkká, s potištěnou obálkou nebo bez. Možností je spousta a jistě vyhoví všem. Obdobně je možno vybírat kvalitu stran. Jelikož chci prezentovat fotografickou tvorbu a kvalitní fotografie je vhodné zvolit nejlepší kvalitu.
Následné zadávání fotografií je velice intuitivní a jednoduché. Každá fotografie je programem vyhodnocována a tak okamžitě víme jestli se hodí nebo jestli jsme náhodou nešáhli pro nějakou tu zmenšeninu, která by nám celé dílo mohla zkazit. Zarovnání snímků, kopírování, přidávání textů proběhlo bez komplikací. Celý projekt se průběžně ukládá a tak máme jistotu, že nepřijdeme o provedenou práci.
Jednou z klíčových funkcí, kterou bych chtěl vyzdvihnout a která je pro mě důležitá je přizpůsobení barevnosti přidávaného textu. Zde si kapátkem můžeme pohodlně odebrat vzorek ze snímku a rázem máme doladěno. Výsledek je pak s trochou citu bezchybný. Text je možné vkládat rovněž na titulní a zadní stranu, i když zvolíme na obálku imitaci kůže.
Tvorbu fotoknihy je vhodné předem trochu promyslet. Naplánoval jsem tedy vložení několika panoramatických snímků, vhodných popisů a rovněž nějakou tu stranu s čistým textem jelikož s oblibou píšu zápisky ze svých výprav.

Otevřená fotokniha Saal-Digital, provedení a listy

Dodání

Po zpracování fotoknihy v dodaném programu Saal-Digital je možno ihned a pohodlným způsobem provést objednávku. On-line platba kartou je samozřejmostí. Vše proběhlo rychle bez jakýchkoli problémů. Od doby objednání fotoknihy uběhlo jen pár dní. Přišel mi e-mail ohledně zpracování fotoknihy a následná informace o odesílání na mou adresu. Během pár dní jsem měl fotoknihu  doma. K celkové ceně za fotoknihu bylo třeba jen připočítat dodání za 120 Kč. Dodání PPL z Německa mě ovšem trochu překvapilo. Věděl jsem, že fotoknihy Saal-Digital vyhotovují v zahraničí. Konkrétní místo jsem si ovšem neověřil a tak mě trochu překvapila zpráva dovozce PPL, že mi veze balík z Německa.

Fotokniha Saall-Digital, vnitřní bezokrajový tisk
 

První dojem

Jakmile jsem se dověděl, že mi dorazil balíček byl jsem plný očekávání jak to dopadlo. Již v minulosti jsem vyzkoušel několik výrobců a vždy jsem měl k výsledku nějaké ty výhrady. Tentokrát již při prvním vybalení jsem viděl, že se jedná o povedenou titulní a zadní stranu tedy ještě lepší než jsem čekal. Po otevření jsem byl překvapen poctivým fotopapírem. Jelikož jsem pro tvorbu používal plnoformátové snímky nebo zmenšeniny (poloviční) v případě panoramat musím vyzdvihnout množství detailů ze kterých jsem byl unesen. Ne každý dbá na přenesení kvalitních snímků až do výroby a mnohdy jsou snímky komprimovány až do té míry, že pak ztrácejí detaily a ve výsledku je to pak škoda. Volba sametového polo matného povrchu se ukázala taky jako velmi dobrá. Povrch se nebude při prohlížení špinit a zároveň poskytuje dostatek kontrastu pro krajinářskou fotografii.
Vazba fotoknihy je pro tento typ prezentace krajinářských fotografií dokonalá. Panoramatické snímky, které byly zvoleny přes dvě strany plynule přecházejí bez viditelného problému na další list. Tak dokonalý přechod jsem rovněž nečekal a musím uznat, že po plném otevření vidíme snímek v plné parádě. Zde musím říct Bravo
tohle se krajinářům určitě hodí.
Musím rovněž vyzdvihnout věrnost barevného podání výsledných fotografií a troufám si říct, že tak jak snímek vidím na svém monitoru, tak je vyobrazen ve výsledné fotoknize. Samozřejmě musíme prohlížet se správným pod světlením monitoru a knihu pod správným osvětlením. Pokud dostanu vždy to co vytvořím
budu spokojen.
Závěrem musím říct, že jsem na fotoknize doposud neobjevil žádné nedostatky a mohu společnost Saal-Digital vřele doporučit všem lidem, kteří si chtějí uchovat své snímky na dlouhé roky. Věřím, že právě toto chceme všichni a tak je již jasné, že fotoknihy společnosti Saal-Digital budu nabízet rovněž svým klientům jako svatební fotograf s jistotou zaručeného výsledku

Ohlasy ostatních

Vytvořenou fotoknihu si člověk nenechává pro sebe, ale chce ji samozřejmě rychle odprezentovat všem ostatním. Popadl jsem své dílo a rychle běžel ukázat nejdříve nejbližším a pak dalším známým. Přece jen když jsou snímky hezky svázány v jeden celek do knížky, je prohlížení snadné a příjemné. Jakmile jsem knihu vytáhl všichni byli mile překvapeni. Výborná povrchová úprava, tvrdé přední a zadní strany, titulní popis a kvalitní vnitřní listy. Ihned se ke knize chovali s respektem a vědomím, že prohlíží cenné snímky, kterým kvalitativně odpovídá i celé zpracování fotoknihy. Všichni byli nadšeni. Nesetkal jsem se s žádnou kritikou, ale s názorem, že takto by fotoknihy takového typu měly opravdu vypadat.

www.saal-digital.cz


Parametry recenzované fotoknihy

Rozměry: 28x19cm
Vnitřní strany: matné provedení
Počet stran: 32
Vazba: kůže koňak (bez vatování - tvrdá vazba)
Čárový kód: standardní

Fotokniha Saall-Digital, provedení obalu a popis obálky
 
 

Doplňující fotografie fotoknihy

 
Fotokniha Saall-Digital, pipisy na listech
Fotokniha Saall-Digital, pipisy na listech
Fotokniha Saall-Digital, pipisy na listech
Panoramatické fotografie na dvou stranách
Vnitřní popisy a bezokrajový tisk
Vnitřní texty
 

Bogdan Kaleta 2017

Webové stránky kde si můžete fotoknihu nechat zhotovit Saal-Digital
@Saal.Digital.CZ

Článek si můžete stáhnout ve formátu pdf zde: Recenze fotoknihy

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky